Trądzik różowaty – jakie zabiegi w gabinecie kosmetycznym?

Trądzik różowaty – jakie zabiegi w gabinecie kosmetycznym?
5 (100%) 3 ocen

Czym jest trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to choroba skóry, która objawia się jej zaczerwienieniem (pojawiające się na twarzy wykwity rumieniowe – stąd nazwa), występowaniem pajączków oraz krostek. Bezpośrednie przyczyny trądziku nie są do końca znane, lecz najczęściej pojawia się on wraz z chorobami przewodu pokarmowego, zmianami hormonalnymi czy zakażeniem HPV, winy doszukuje się też ponadto w genach i czynnikach środowiskowych (takich jak działanie światła UV, zła dieta, gwałtowne zmiany temperatur, obfity łojotok skóry).

Trądzik różowaty – czy zabiegi w gabinecie kosmetycznym mogą pomóc?

acnerose płynZmagając się z trądzikiem różowatym nie musisz już liczyć tylko na siebie, a czasami konsultacje dermatologiczne i stosowanie maści niestety zawodzi.  Aktualnie gabinety kosmetyczne przedstawiają szeroki wachlarz zabiegów, które mogą pomóc osobom walczącym z tą chorobą skóry:

1. terapia kwasami – bezpieczna forma terapii, w której używa się kwasu laktobionowego, pomagającego przywrócić skórze zdrowy wygląd dzięki właściwościom przyśpieszającym gojenie i wyciszającym cerę. Zaczerwienienia znikają, a skóra staje się bardziej jędrna i nawilżona. Jednocześnie kwas laktobionowy chroni przed słońcem, zapewniając skórze barierę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Zabieg poprawia wygląd cery, nie powodując jej łuszczenia się ani przesuszenia.

2. naświetlanie lampą sollux – lampa ta emituje promienie podczerwone. Stosowana jest w przypadku schorzeń mięśni, stanów zapalnych oraz chorób skóry. Lampa ma właściwości lecznicze dzięki dwóm filtrom, w które jest wyposażona – czerwony i niebieski. W przypadku leczenia trądziku różowatego używa się filtru czerwonego, którego działanie przyspiesza gojenie się skóry w schorzeniach takich jak trądzik pospolity, czyraki, stany wysiękowe, uszkodzenia skóry czy nawet oparzenia fotochemiczne. Przed zabiegiem należy zapoznać się dokładnie z listą przeciwskazań, ponieważ w innym wypadku może być on niebezpieczny dla zdrowia.

3. terapia ultradźwiękami – zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i praktycznie nieodczuwalny. Wykorzystywane do niego są fale mechaniczne podłużne, których drganie doprowadza do mikromasażu tkanek o leczniczym działaniu, poprawiając jednocześnie ich utlenienie i ukrwienie. Przed zabiegiem również należy zapoznać się z listą przeciwskazań, aby zapobiec wszelkim możliwym działaniom niepożądanym.

4. galwanizacja anodą – w tym zabiegu natomiast wykorzystuje się lecznicze działanie prądu galwanicznego, który nie zmienia ani kierunku, ani natężenia. Przebiega on przez odcinki ciała, znajdujące się pomiędzy elektrodami, a zachodzące w trakcie zabiegu procesy fizykochemiczne wpływają na naczynia krwionośne, mięśnie oraz nerwy. Tu również należy zapoznać się z listą przeciwskazań.

5. zabieg laserowego usuwania trądziku różowatego – w przypadku, gdy problem trądziku różowatego jest schorzeniem nawracającym, a łagodne zabiegi kosmetyczne nie wystarczą, najbardziej skuteczny będzie laserowy zabieg, który jest bezbolesny i nie zajmuje wiele czasu. Ilość sesji, które przyniosą najlepszy efekt zależy od stopnia nasilenia choroby. Jest to zabieg odrobinę droższy od zwykłych terapii kosmetycznych, lecz dużo bardziej skuteczny. Poza tym już następnego dnia po zabiegu można cieszyć się ładną skórą, bez efektu opuchlizny czy podrażnień.

Nie pozwól, by trądzik różowaty cię pokonał!

Nie musisz poddawać się tylko dlatego, że wszelkie metody, których do tej pory próbowałeś były bezskuteczne w walce z chorobą. Być może receptą na trądzik różowaty są właśnie zabiegi w gabinecie kosmetycznym?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 6 = 1