Jakie są najważniejsze przeciwskazania do wykonania depilacji laserowej?

Oceń

Zabiegi laserowego usuwania owłosienia należą obecnie do bardzo popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę jak dużą posiadają one skuteczność (pełny efekt gładkiej skóry można uzyskać już po kilku sesjach depilacji laserowej) oraz jak bardzo są wygodne i komfortowe dla osoby, która się na taki zabieg zdecyduje.

Przed depilacją laserową jak przed każdym innym zabiegiem niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który nie tylko opowie o całym procesie usuwania owłosienia, ale również sprawdzi czy nie istnieją u danej osoby jakieś przeciwwskazania do jego wykonania. Przede wszystkim przeszkodą do wykonania depilacji laserowej jest przyjmowanie leków, które mogą powodować nieprawidłowe reakcję skóry na światło (mowa tutaj o tak zwanych lekach światłouczulających, stosowanych w leczeniu między innymi trądziku, a także zaburzeń nastroju i zaburzeń depresyjnych). Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest także zbyt opalona skóra oraz stosowanie samoopalaczy i dodatków, które mają wzmocnić opaleniznę.

Również ciążą na pewien czas wyklucza z możliwości wykonania zabiegu depilacji laserowej – przez wzgląd na dobro dziecka warto więc wstrzymać się z chęcią wykonania tego zabiegu i odłożyć go na później. Niektórzy odradzają również depilację laserową przy jasnych, blond włosach – w dużej mierze zależy to od stosowanego w zabiegu lasera. Te najbardziej nowoczesne są w stanie poradzić sobie nawet z jasnymi włosami i nie wpływa to w znaczący sposób na efektywność zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =