Odpowiednia depilacja laserem

Odpowiednia depilacja laserem
5 (100%) 1 ocen

Wybór odpowiedniej metody depilacji da nam możliwość uzyskania nie tylko gładkiej skóry, jak również uchroni nas przed takimi schorzeniami jak zapalenie mieszków włosowych, bądź problemem wrastających włosków. Depilacji możemy dokonywać zarówno w zaciszu domowym, jak również w gabinetach kosmetologicznych. Jeżeli chodzi o ofertę gabinetów to jest ona na prawdę bardzo szeroka, a mianowicie:

 • depilacja laserowa
 • depilacja woskiem
 • depilacja nićmi

Depilacja laserowa

Depilacja przy użyciu lasera z pewnością sprawdzi się bardzo dobrze u osób cierpiących na hirsutyzm. Bowiem mamy w tym przypadku gwarancję usunięcia włosa na stałe, bez możliwości ponownego wzrostu. Aczkolwiek, aby uzyskać taki efekt potrzebnych będzie około trzech serii tego zabiegu. Laser Vectus to jeden z najnowocześniejszych laserów do depilacji, które są polecane osobom w każdym wieku i każdym rodzaju skóry. Jest to laser diodowy, który nie powoduje żadnych uszkodzeń skórnych, w związku z czym jest w pełni bezpieczny dla skóry. Jest to także metoda w pełni bezbolesna, gdy urządzenie, którym wykonywany jest zabieg posiada końcówkę chłodzącą, które również niweluje powstawanie zaczerwienień po zabiegu. W związku z czym możemy wrócić niemal od razu do swoich codziennych zadań. Depilacja laserem Vectus może być stosowana zarówno na twarzy, brzuchu, plecach, jak i nogach. Metoda ta nie wymaga także żadnych wcześniejszych przygotowań. Jest to innowacyjny laser, w którym wykorzystano najnowszą technologię, w związku z czym można tutaj zdecydowanie mówić o komforcie pacjenta. Koszt takiego zabiegu uzależniony jest od wewnętrznych cen poszczególnych gabinetów kosmetycznych, aczkolwiek zazwyczaj cena ta waha się w przedziale 400-500 złotych – więcej w tym temacie tutaj: http://expresskaszubski.pl/gospodarka/2017/05/depilacja-laserowa-laser-vectus-w-gdansku.

Dodatkowe informacje:

 • pacjenci powinni przez okres trzech tygodni zrezygnować z uczęszczania na solarium, bądź saunę
 • zalecane jest stosowanie specjalistycznych kremów pielęgnujących skórę
 • między seriami zabiegów jest możliwość korzystania z depilacji zastępczej, aczkolwiek włosów nie można wyrywać za pomocą pęsety, bądź depilatora elektrycznego
 • należy stosować kremy z filtrem ochronnym

Depilacja woskiem

W przeciwieństwie do depilacji laserowej, depilacja woskiem jest metodą, która nie daje efektów gładkiej skóry na stałe. Bowiem zabieg ten należy powtarzać, w zależności od częstotliwości wzrostu włosa. U jednych włos będzie rósł szybciej, natomiast u innych wolniej. Z reguły więc zabieg ten należy powtarzać w odstępach trzech tygodni. Jest zabieg bezpieczny, aczkolwiek może być bolesny. Cena takiego zabiegu to koszt z rzędu 150-200 złotych.

Depilacja nićmi

Ten rodzaj depilacji polecany jest osobom, które chcąc dokonać w szczególności depilacji twarzy, bądź okolic bikini. Nie jest zalecany natomiast osobom, które cierpią na dolegliwości trądzikowe, gdyż metoda ta mogłaby jeszcze bardziej podrażnić skórę i spowodować większe zaczerwienienia skórne. Depilacji nićmi także nie daje stałego efektu gładkiej skóry. Zazwyczaj zabieg ten należy powtarzać raz na cztery tygodnie. Cena zabiegu waha się w przedziale 200-250 złotych.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

5 comments

 1. Ola_1990 pisze:

  właśnie wróciłam z depilacji nóg 🙂 cały zabieg mega szybki, bezbolesny i SKUTECZNY! Włosków nie ma i już wyobrażam sobie tę wygodę, gdy za pół roku stwierdzę to samo 🙂 brak owłosienia na nogach! AAAA KONIEC z upierdliwymi maszynkami.

 2. Olga pisze:

  Jaki jest koszt takiego zabiegu na pachy i czy trzeba robić serię zabiegów czy wystarczy jeden?

 3. Paulena_00 pisze:

  No właśnie, niedługo urlop a moje nogi straszą włosami, które odrastają 1 dzień po goleniu maszynką. Okropność. Chyba bym się zdecydowała na zabieg, może mi ktoś polecić dobrą miejscówkę w 3mieście? Pozdrawiam.

 4. Karina00 pisze:

  Ja depilowałam nogi w Clinica Cosmetologica w Gdańsku 🙂 Super podejście do pacjenta, pełen profesjonalizm i skuteczny zabieg, którego efekty utrzymują się do dziś.

 5. Majamajqa pisze:

  Hmm myślałam, że zabieg jest bolesny. Kilka lat depilowałam się depiltorem Braun i to dość bolało.. niestety. A włoski odsrastały po 3 tygodniach – co za bezsens. A tu zabieg depilacji bezbolesny i trwały – jestem w lekkim szoku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =