Depilacja laserowa – w jakich miejscach można robić?

Depilacja laserowa Vectus.
Depilacja laserowa – w jakich miejscach można robić?
5 (100%) 5 ocen

Depilacja laserowa pozbędzie się owłosienia z miejsc, w których zawsze chcieliśmy osiągnąć perfekcyjną i trwałą gładkość. Jeśli marzą nam się swobodne wakacje na plaży, idealna będzie depilacja laserowa bikini i nóg. Jeśli jako mężczyźni często stajemy przed obiektywem aparatu – klatki piersiowej. To tylko przykłady, ale możliwości mamy współcześnie zdecydowanie więcej.


Depilacja laserowa nóg.DEPILACJA LASEROWA A MIEJSCA PODDANE ZABIEGOWI

Depilację laserową zastosujemy między innymi:

 • na ramionach
 • pod pachami
 • na nogach
 • na pośladkach
 • na klatce piersiowej i plecach
 • na brodzie
 • na karku
 • na policzkach

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej obejmuje miesięczne golenie wyłącznie maszynką (bez użycia metod tj. np. wosk, plastry, depilator elektryczny) oraz rezygnację z niektórych leków i ziół.

DEPILACJA LASEROWA – PRZECIWWSKAZANIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Jakie schorzenia wymienia się wśród przeciwwskazań depilacji laserowej? Są to głównie:

 • ciąża.
 • okres laktacji.
 • stany zapalne występujące na ciele.
 • stany zapalne wewnątrz organizmu.
 • łuszczyca.
 • bielactwo.
 • grzybica.

Najlepsze, trwałe efekty osiąga się po powtórzeniach zabiegu – od 4 do 6 razy. Odstęp między każdym z nich jest wybrany indywidualnie, ale wynosi co najmniej miesiąc. W niektórych przypadkach będzie to nawet pół roku. Laser uszkadza komórki macierzyste i na kilka godzin po wyjściu z gabinetu może pojawić się obrzęk lub zaczerwienienie. Nie jest to niepokojące, ale wymaga pielęgnacji i zastosowania się do pewnych reguł.

Kremy i balsamy nawilżające to podstawa, jednak trzeba też pamiętać o rezygnacji z basenów, sauny, solarium i gorących kąpieli w wannie. W miarę możliwości zamieńmy je na krótkie mycie pod prysznicem. Osoby depilujące pachy, po laserze nie powinny stosować dezodorantów i antyperspirantów. Zabronione jest opalanie, choć w przypadku nieuniknionego, krótkotrwałego kontaktu ze słońcem, trzeba pamiętać o zastosowaniu kremów z wysokim filtrem UV – np. 50.

Depilacja laserowa Gdańsk – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? CO ZE ZNIECZULENIEM?

Od tego czy depilacja laserowa boli zależy z pewnością samopoczucie pacjenta. Wystąpienie jakiegokolwiek dyskomfortu nie musi być jednak uciążliwe – depilacja laserowa pach trwa zaledwie 5 minut, a pozostałe tylko kilkanaście. Odczucia, których pacjent doświadcza podczas użycia głowicy lasera nie są kwalifikowane jako ból, dlatego nie podaje się znieczulenia. Laserowa depilacja może być nieprzyjemna dla osób o szczególnej wrażliwości.

WRASTAJĄCE WŁOSKI – SKUTEK MASZYNEK I DEPILATORÓW

Tradycyjne metody golenia pociągają ze sobą nieciekawe skutki – np. wrastające włoski. Podrażniana systematycznie skóra staje się szorstka i ulega wysuszeniu. Kiedy włosy rosną, są cienkie. W związku z tym nie mogą przebić się przez grube warstwy skóry i zaczynają się zakręcać. Gołym okiem obserwujemy wtedy czarne kółeczka, które zwalcza się najczęściej preparatami z kwasem mlekowym. Ale to nie jest trwałe rozwiązanie, ponieważ po kolejnym goleniu problem może wrócić.

Depilacja laserowa jest w takiej sytuacji najlepszym wskazaniem. Podobnie zaleca się, jeśli dokucza nam zapalenie mieszków włosowych – bakteryjna infekcja objawiająca się ropnymi grudkami, krostami, zaczerwienieniem, pojawiająca się po używaniu m.in. maszynek.

DEPILACJA LASEROWA OPINIE MA PRZYCHYLNE – CZY WIESZ DLACZEGO?Depilacja laserowa bikini.

Opinie o depilacji laserowej odnoszą się nie tylko do podniesienia atrakcyjności i zachowania pełnego komfortu 24 godziny na dobę. To też zmiana nastawienia do siebie, do ludzi i do wyzwań, jakie musimy pokonać.

Pacjenci często podkreślają, że zmiana w estetyce ciała, zmieniła też psychikę – i to  zdecydowanie na lepsze. Owoce w postaci większej pewności siebie i chęci do działania to często wymieniane argumenty przemawiające za postawieniem wszystkiego na nowoczesną metodę jaką jest depilacja laserowa. Jeśli jesteśmy zdrowi, nie pożałujemy.

„Ważnym atutem zabiegu jest też zachowanie zdrowia skóry – nie uszkadzamy jej już stosując tradycyjne sposoby golenia.” – mówi Oliwia Lademann, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

LASER DO DEPILACJI VECTUS – WYBIERZ TEN MODEL

Laser do depilacji Vectus składa się z trzech cennych technologii, które wpływają na skuteczność, bezpieczeństwo i szybki przebieg zabiegu. To czytnik Skintel, Advanced Contact Cooling i Photon Recycling. Depilacja laserowa z firmą Vectus dopasowana zostaje indywidualnie do pacjenta, a jej wartość została poświadczona certyfikatem FDA. Wysyłana fala ma długość 810 nm i trafia precyzyjnie w miejsce barwnika włosów.  Model jest polecany na całym świecie i korzystają z niego osoby o różnej karnacji, z zupełnie inną gęstością włosów.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 2 =